حکم آزاد
حقوق و دادگستری و عدالت

 

 
 
خسرو دانشجو نماینده و قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای علوم و تحقیقات این دانشگاه شد.
 
 
 
مهر:  خسرو دانشجو نماینده و قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای علوم و تحقیقات این دانشگاه شد.

پس از آغاز به کار فرهاد دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی، انتصابهای جدیدی صورت گرفت که از جمله آن می توان به برخی انتصابات جدید در واحد علوم تحقیقات این دانشگاه اشاره کرد.

خسرو دانشجو - رئیس واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی- روز گذشته به نمایندگی از رئیس این دانشگاه یعنی فرهاد دانشجو در مراسم تودیع و معارفه معاونان جدید مالی- اداری و عمران و توسعه شرکت و حکم معاونان جدید را ابلاغ کرد.

وی که هم اکنون عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی است به عنوان نماینده فرهاد دانشجو در واحدهای علوم و تحقیقات این دانشگاه نیز آغاز به کار کرده است.

از آنجا که رئیس دانشگاه آزاد، ریاست واحدهای علوم و تحقیقات را هم برعهده دارد و با توجه به اینکه در غیاب رئیس جدید، شخصی دیگر باید برای اداره امور این واحدها حضور داشته باشد هم اکنون خسرو دانشجو به نیابت از برادرش این سمت را عهده دار شده است.

پیش از این، در زمان ریاست عبدالله جاسبی، مجید عباسپور تهرانی فر سمت قائم مقامی واحدهای علوم و تحقیقات را بر عهده داشت.      
دو شنبه 15 اسفند 1390برچسب:درخت , :: 11:27 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

به مناسبت روز درختکاری؛
سالم سازی هوا، زیبایی محیط زندگی، سر سبزی و نشاط، نگاه به آینده، کاشت یک زندگی و ... این ها همه تنها در یک فرهنگ زیبا نهفته است. فرهنگ درخت کاری که سال ها است همراه ایرانیان بوده است.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، 15 اسفند یا همان روز درخت کاری از جمله روز هایی است که در سراسر جهان وجود دارد و به عنوان یک روز بین المللی شناخته می شود. در این روز افراد با کاشتن نهال های جوان به محیط زیست خود کمک می کنند و آن را به یک محیط شاد و زیبا تبدیل می کنند.

تاریخچه روز درختکاری

در ابتدا در سال 1872 و در ایالت نبراسکای آمریکا و در تاریخ 10 آوریل (21 فروردین) و توسط فردی به نام J.Sterling Morton برگزار شد و گفته می شود که در آن روز بیش از 1 میلیون درخت کاشته شده است. اما بعد از مدتی این تاریخ به آخرین جمعه ماه آوریل انتقال یافت.

امروزه بیشتر کشورهای دنیا این روز را محترم شمرده و در این روز به کاشتن درخت ها و نهال های متفاوت اقدام می کنند. البته تاریخ این روز با توجه به آب و هوای هر کشور متفاوت است و بیشتر سعی می کنند تا در موقعی از سال این کار را انجام دهند که درخت قابلیت رشد کردن را داشته باشد.


برای مثال می توان به کشور هایی مانند: آلمان، مصر، پاکستان، مکزیک اشاره کرد که به ترتیب در روزهای پنج اردیبهشت، 26 بهمن، 27 مرداد و دومین پنجشنبه از ماه جولای است.

روز درخت کاری در ایران

این روز در کشور ما از قدمت زیادی برخوردار است و ایرانیان سال هاست که با این فرهنگ آشنا هستند. در کشور ما روز درختکاری در 15 اسفند هر سال برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند.

ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.

در این روز در مقابل بیشتر پارک ها و فضاهای سبز و دیگر نقاط شهر نهال هایی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرید. البته چند سالی است که این مراسم از شور قدیمی خود افتاده است و حال و هوایی دیگر به خود گرفته است و جوانان کمتر با این روز آشنا هستند.


امید می رود هر فرد در این روز با کاشتن حداقل یک درخت کمک بزرگی به حفظ محیط زیست و فضای سبز کشورمان کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر روز می تواند یک روز درختکاری باشد و کاشتن یک درخت به روز خاص و زمان خاص نباید محدود شود.

از قدیم به ما یاد داده اند که:

بدست خود درختی می نشانم ، به پایش جوی آبی میکشانم

دو شنبه 15 اسفند 1390برچسب:سرباز , :: 11:24 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

سردار کمالی خبر داد:
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: تمامی مشمولان وظیفه به جای سن 18 سالگی در ماه تولد سالی که به سن 19 سالگی ( 18 سال تمام) می‌رسند، جهت خدمت 6 ماه فرصت دارند، خود را معرفی کنند تا دچار غیبت نشوند.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشستی که امروز در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار داشت:ادامه مطلب ...
پنج شنبه 11 اسفند 1390برچسب:خدا, :: 8:58 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

يورونيوز خبر داد که ارتش آزاد سوريه اعلام کرده با دريافت تسليحات نظامي از آمريکا و فرانسه، توان بيشتري براي مقابله با دولت سوريه به دست آورده‌ است. به گزارش يورونيوز، يکي از فرماندهان ارتش آزادي بخش سوريه گفت: «کمک هايي از فرانسه و آمريکا رسيده است و به اميد خدا ما قادر خواهيم بود حملات نيروهاي دولتي را سرکوب کنيم.» او در برابر سوال خبرنگاران تاييد کرد که اين کمک ها نظامي ،شامل اسلحه و ضدهوايي است. 

 

پنج شنبه 11 اسفند 1390برچسب:اندیشه , :: 9:3 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

ای عدالت
مرا در زمره ی عاشقان خود بپذیر،و فیضی بخش تا سیمای تو را در پس پرده ی پندار و ریا از ستم بازشناسم.
من نیز در برابر سراسر منطق را به پای تو می ریزم و همه ی قوانین را به سوی تو می کشم،باشد که این معامله به هدایت اندیشه ی من و چیرگی تو بر لشکر ظلم انجامد.
 

چهار شنبه 10 اسفند 1390برچسب:رای,آرا’, :: 11:35 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

پيوندهانام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 48
بازدید دیروز : 3
بازدید هفته : 65
بازدید ماه : 261
بازدید کل : 97466
تعداد مطالب : 133
تعداد نظرات : 3
تعداد آنلاین : 1


solid rgb(0, 0, 0); text-align: center; color: rgb(255, 255, 255);">ح
خدذ
رزژ
سشص
ضطظ
عغف
قکگ
لمن
وهی
="حقوقدانان جوان ایران">
استخاره آنلاین با قرآن کریم