حکم آزاد
حقوق و دادگستری و عدالت
شنبه 3 خرداد 1393برچسب:خواب, :: 9:33 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه
امام باقر(ع) مي‌فرمايد: خواب در ابتداي روز مايه ناداني و کودني و خواب قيلوله (خواب کوتاه قبل از اذان ظهر) نعمت و خواب پس از عصر مايه حماقت و ابلهي و خواب ميان مغرب و عشا مايه محروميت از روزي است.
شنبه 3 خرداد 1393برچسب:کیفری, :: 9:33 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه
کتاب حقوق کیفری در اسلام نوشته آیت الله محمدی گیلانی، تحقیقی است در ارتباط با یک سری از قوانین شریعت اسلام ، از جمله مجازات های بدنی همچون شلاق زدن، سنگسار، اعدام ، قطع عضو و غیره. برای افراد خاصی که فعالیت سیاسی می‌کنند لازم است که بفهمند اسلام تنها یک دین نیست بلکه مجموعه قوانینی نیز به همراه دارد که در این اثر به این قواعد اشاره شده است. سرفصل‌های کتاب: آثار شوم زنا در حد لواط، مساحقه و قیادت در حد قذف در کیفر ارتکاب مسکر در حد سرقت کیفر محارب و مفسد در حد مرتد و احکام آن کیفرهای دفاعی و تزاحمات حقوقی دانلود کتاب حقوق کیفری در اسلام اثر آیت الله محمدی گیلانی به کاربران علاقمند به حقوق اسلامی توصیه می‌شود.
• کاتوزیان: شغل وکالت باید برای دارندگان لیسانس حقوق باشد • • Posted: 21 May 2014 05:11 AM PDT آنچه امروز در شبکه حقوق آمده است: دکتر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران تاکید کرد که امروزه کانون‌ها با ایستادگی و مقاومت به مسیری می‌روند که منجر به استقلال آن‌ها می‌شود و هیچ منطقی برای جلوگیری از حضور اقلیت‌های مذهبی در هیات مدیره کانون‌های وکلا وجود ندارد. به گزارش شبکه حقوق بنقل از ایسنا، امیرناصر کاتوزیان در مراسم افتتاحیه بیست و دومین همایش اسکودا در مشهد گفت: نکته دیگر در مورد نگرانی وکلا برای استقلال بیشتر باید متوجه پیوندهای ناموزونی مانند مرکز مشاوران قوه قضاییه (ماده 187) باشد و باید کاری کنیم که اعضای آن را زیر پرو بال خود بگیریم و از طرف دیگر عضویت آنها بدون ضابطه خلاف قانون است و پیشنهاد می کنم یک مهلت 5 ساله برای کارآموزی به آنها داده شود
پنج شنبه 1 خرداد 1393برچسب:پیرمرد, :: 8:31 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بیشتر ازعشق ،از پول،از ایمان ،از شهرت ،از انصاف "به من حقیقت بده خدایا گفتم بریدم گفتی:لاتقنطوا من رحمت الله گفتم:کی می دونه تو دلم چی میگذره؟ گفتی :ان الله یحول بین المرء و قلبه گفتم هیچ کسو ندارم گفتی:و من یتوکل علی الله فهو حسبه گفتم فراموشم نکردی گفتی:فاذکرونی اذکرکم
پنج شنبه 1 خرداد 1393برچسب:تبسم, :: 8:28 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه
منابع : کتاب گنجينه جواهر يا كشكول ممتاز، اثر مرتضی احمديان / تاریخ درج : ‎1392/10/1 / بازدید : 1959 کلید واژه ها : ابن ابی الحدید در شرح نهج البلاغه می نویسد: در خبر آمده است که روزی حضرت عیسی متبسم و خندان بود، حضرت یحیی گفت: «مالی اراک لامیا کانک آمن؛ چه شده که تو را در حال لهو و خوشی می بینم مثل این که تو(از عذاب خدا) ایمن هستی؟» حضرت عیسی علیه السلام گفت: «مالی اراک عابسا کانک آیس؛ تو را چه شده که تو را عبوس و غمگین می بینم مثل این که(از رحمت خدا) مأیوسی؟» لذا گفتند: ما نمی رویم تا وحی نازل شود پس خدا به آن دو وحی فرمود: «احبکما الی الطلق البسام احسنکما ظنا بی؛ بهترین شما دو تا در نزد من آن کسی است که چهره اش متبسم و خندان باشد و به من خوش گمانتر باشد.»[1] پی نوشت:
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:ای, :: 9:45 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

عن الرّضا علیه السلام


لیـس شـَىء مِـن اْلاعْمـالِ عنـد الله

عزّوجلّ بعدَالفـرائض أفضل مِن إدْخـالِ السُّرور علَى المؤمن


امام رضا علیه السلام فرمود


بعد از انجام و اجبات،

کارى بهتر از ایجاد خـوشحالى براى مومن، نزد خداوند بزرگ نیست


بحارالانوار, ج ۷۸,ص ۳۴۷

دو شنبه 9 دی 1392برچسب:, :: 9:9 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

ایام شهادت را به همه مسلمانان جهان تسلیت می گویم

رحلت حضرت رسول اکرم(ص)(11 ه.ق)

شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)(50ه.ق)و

شهادت حضرت امام رضا علیه السلام (203ه.ق)

گفتگوی رادیو حقوق با کشاورز: اعلام نتایج آزمون وکالت در شنبه ۱۴ دی

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: از سازمان سنجش درخواست کردیم تا نتایج آزمون وکالت را چند روز دیگر اعلام کند.

بهمن کشاورز  درباره این درخواست برای تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت سال ۹۲، اظهار کرد: هدف از این درخواست این است که میان اعلام کلید سئوالات و نتایج این آزمون فاصله‌ای وجود داشته باشد تا اگر احیانا از سوی داوطلبان نظری در مورد کلید سوالات مطرح شد،‌ آن را بررسی کنیم.

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته نیز اعلام نتایج با تاخیر صورت می‌گرفت و یک ماه پس از اعلام کلید سئوالات در سایت، نتایج آزمون اعلام می‌شد تا اگر نسبت به پاسخ سئوالات مطلبی بیان می‌شد با طراحان سئوال بحث و گفت‌وگو صورت گیرد و مشکل حل شود و زمانی که مطمئن می‌شدیم پاسخ سوالات هیچ ایرادی ندارد نتایج را اعلام می‌کردیم.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) ادامه داد: از آنجا که کلید سئوالات آزمون وکالت سال ۹۲ چند روز است که بر روی سایت سنجش قرار گرفته است از سازمان سنجش تقاضا کردیم تا نتایج با تاخیر اعلام شود.

دانلود گفتگوی صوتی آقای بهمن کشاورز با رادیو حقوق

منبع متن: ایسنا

پنج شنبه 21 آذر 1392برچسب:, :: 10:34 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه

چه رسم جالبی است !!!
محبتت را میگذارند پای احتیاجت
صداقتت را میگذارند پای سادگیت
سکوتت را میگذارند پای نفهمیت
نگرانیت را میگذارند پای تنهاییت
و وفاداریت را پای بی کسیت
و آنقدر تکرار میکنند که خودت باورت میشود که تنهایی و بیکس و محتاج !!!

ولی خدا را فراموش مکن

چهار شنبه 8 آبان 1392برچسب:راه, :: 10:27 :: نويسنده : مهران پورباقر مهنه
بیایید به موفقیت بیاندیشیم روزی مجنون از روی سجاده شخصی رد شد! مرد نماز را شکست و گفت: مردک درحال راز و نیاز با خدا بودم تو چگونه این رشته را بریدی…؟! مجنون لبخندی زد و گفت: من عاشق بنده ای هستم و تو را ندیدم تو چگونه عاشق خدایی و مرا دیدی….!؟!؟
پيوندهانام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 63
بازدید دیروز : 3
بازدید هفته : 80
بازدید ماه : 276
بازدید کل : 97481
تعداد مطالب : 133
تعداد نظرات : 3
تعداد آنلاین : 1


solid rgb(0, 0, 0); text-align: center; color: rgb(255, 255, 255);">ح
خدذ
رزژ
سشص
ضطظ
عغف
قکگ
لمن
وهی
="حقوقدانان جوان ایران">
استخاره آنلاین با قرآن کریم